Oдржан 18.01.2018. године са почетком у 9.00 часова на базенима СРЦ Дубочица у Лесковцу.

Основна школа „Вожд Карађорђе“ из Лесковца као домаћин Светог Саве организовала је Светосавски турнир у пливању у категоријама од првог до четвртог разреда и од петог до осмог разреда за пионирке и пионире у четири дисциплине (краул, прсно, леђно и делфин) на 50м. За ученике средњих школа пливало се у категорији од првог до четвртог разреда за омладинце и омладинке у четири дисциплине (краул, прсно, леђно и делфин) на 100м. Светосавском турниру у пливању се одазвао велики број школа на територији општине Лесковац.На Светосавском турниру у пливању учествало је 140 ученика основних и средњих школа.

Основне школе

Први до четврти разред (пионирке)- дисциплина краул:

  1. место   Леона Димитријевић,  2 разред, ОШ „Вожд Карађорђе“, Лесковац
  2. место   Ања Стојановић, 3 разред, ОШ „Васа Пелагић“, Лесковац
  3. место   Сара Костић, 3 разред,. ОШ „Светозар Марковић“, Лесковац

Први до четврти разред (пионири) – дисциплина краул:

  1. место  Вук Маринковић, 2 разред, ОШ „Вожд Карађорђе“, Лесковац
  2. место  Лука Младеновић,4 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац
  3. место  Алекса Манасић, 2 разред, ОШ „Васа Пелагић“, Лесковац

Први до четврти разред (пионирке)- дисциплина прсно:

  1. место  Тара Ракић, 3 разред, ОШ „Светозар Марковић“, Лесковац
  2. место  Петра Димитријевић, 3 разред, ОШ „ Трајко Стаменковић, Лесковац
  3. место  Петра Пешић, 4 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац

Први до четврти разред (пионири)- дисциплина прсно:

  1. место  Павле Јоић, 4 разред, ОШ „Светозар Марковић“, Лесковац
  2. место  Никола Савић, 3 разед, ОШ „Радоје Домановић“,  Манојловце
  3. место  Марко Стојменовић, 4 разред,ОШ „Вук Караџић, Лесковац

Први до четврти разред (пионирке)- дисциплина леђно:

  1. место  Анастасија Пејић, 4 разред, ОШ „Васа Пелагић“, Лесковац
  2. место  Миња Ристић, 3 разед, ОШ „Светозар Марковић“,  Манојловце
  3. место  Дуња Стошић, 4 разред,ОШ „Светозар Марковић, Лесковац

Први до четврти разред (пионири)- дисциплина леђно:

  1. место Павле Ганић,   2 разред, ОШ  „Васа Пелагић“, Лесковац
  2. место Лазар Павловић, 2 разед, ОШ „Васа Пелагић“, Лесковац
  3. место Михајло Стојиљковић, 4 разред, ОШ „Никола Скобаљић“

Први до четврти разред (пионирке)- дисциплина делфин:

  1. место Марија Пешић, 4 разред,  ОШ „Трајко Стаменковић“, Лесковац,
  2. место Наталија Јовановић, 4 разред, ОШ „Трајко Стаменковић“, Лесковац

Први до четврти разред (пионири)- дисциплина делфин:

  1. место Петар Ганић, 4 разред, ОШ  „Васа Пелагић“, Лесковац,
  2. место Александар Цветковић, 2 разед, ОШ „Никола Скобаљић“
  3. место Новак Стојиљковић,  3 разред, ОШ „Јосиф Костић“ Лесковац

Пети до осми разред (пионирке)- дисциплина краул:

  1. место Милица Пешић, 7 разред, ОШ „Трајко Стаменековић“, Лесковац
  2. место Анђела Дојчиновић, 5 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац
  3. место Петра Павловић, 6 разред, ОШ „Вожд Карађорђе“, Лесковац

Пети до осми разред (пионири)- дисциплина краул:

  1. место  Ђорђе Станковић, 8 разред, ОШ „Вожд Карађорђе“, Лесковац
  2. место  Дарко Павловић,  7 разред, ОШ  „Трајко Стаменковић“, Лесковац
  3. место  Урош Коцић, 7 разред , ОШ „Васа Пелагић, Лесковац

Пети до осми разред (пионирке)- дисциплина прсно:

  1. место Ива Петровић, 5 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац
  2. место Ивана Тасић, 6 разред, ОШ „Светозар Марковић“, Лесковац
  3. место Ања Младеновић, 6 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац

Пети до осми разред (пионири)- дисциплина прсно:

  1. место  Урош Стефановић, 8 разред, ОШ „Вук Караџић“, Лесковац
  2. место  Ђорђе Јовић,  7 разред, ОШ  „Вожд Карађорђе“, Лесковац
  3. место  Андрија Стојиљковић, 5 разред , ОШ „Јосиф Костић, Лесковац

Пети до осми разред (пионирке)- дисциплина леђно:

  1. место Јелена Ћирић, 6 разред, ОШ „Вук Караџић“, Лесковац
  2. место Анастасија Соколовић, 7 разред, ОШ „Вожд Карађорђе“, Лесковац
  3. место Анастасија Савић, 8 разред, ОШ „Радоје Домановић“, Манојловце

Пети до осми разред (пионири)- дисциплина леђно:

  1. место  Марко Миленковић, 8 разред, ОШ „Трајко Стаменковић“, Лесковац
  2. место  Милош Миленковић, 6 разред, ОШ  „Трајко Стаменковић“, Лесковац
  3. место  Филип Ђекић, 8 разред , ОШ „Коста Стаменковић, Лесковац

Пети до осми разред (пионирке)- дисциплина делфин:

  1. место Нина Станисављевић, 7 разред, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац
  2. место Марија Костић, 8 разред, ОШ „Никола Скобаљић“
  3. место Мина Костић, 8 разред, ОШ „Коста Стамнековић“, Лесковац

Пети до осми разред (пионири)- дисциплина делфин:

  1. место  Бранислав Пешић, 8 разред, ОШ „Трајко Стаменковић“, Лесковац
  2. место  Виктор Димитријевић, 6 разред, ОШ  „Јосиф Костић“, Лесковац
  3. место  Милош Митић, 8 разред , ОШ „Никола Скобаљић“

Средње школе

Први до четврти разред (омладинке)- дисциплина краул:

  1. место Ива Обрадовић , 1 година, СШ „Гимназија“, Лесковац
  2. место Милица Петковић, 4 година, СШ „Медицинска“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинци)- дисциплина краул:

  1. место  Лука Петковић, 1 година, СШ „Раде Металац“, Лесковац
  2. место  Марко Станковић, 2 година, СШ  „Гимназија“, Лесковац
  3. место  Лазар Јефтић, 3 година , СШ „Гимназија“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинке)- дисциплина прсно:

  1. место Маша Пејатовић , 1 година, СШ „Гимназија“, Лесковац
  2. место Миљана Марковић, 4 година, СШ „Медицинска“, Лесковац
  3. место Ирена Тасић, 3 година, СШ „Текстилна школа“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинци)- дисциплина прсно:

  1. место  Петар Станисављевић, 2 година, СШ „Гимназија“, Лесковац
  2. место  Андрија Аргиловић, 2 година, СШ  „Раде Металац“, Лесковац
  3. место  Ђорђе Ристић, 2 година , СШ „Гимназија“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинке)- дисциплина леђно:

  1. место Ирена Јовић, 2 година, СШ „Медицинска“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинци)- дисциплина леђно:

  1. место  Борис Ђорђевић, 2 година, СШ „Гимназија“, Лесковац
  2. место  Димитрије Митић, 1 година, СШ  „Гимназија“, Власотинце

Први до четврти разред (омладинке)- дисциплина делфин:

  1. место Јулијана Живковић, 3 година, СШ „Медицинска“, Лесковац

Први до четврти разред (омладинци)- дисциплина делфин:

  1. место  Данило Радоњић, 3 година, СШ „Трговинско-угоститељска“, Лесковац
  2. место  Василије Илић, 2 година, СШ  „Гимназија“, Лесковац

Светосавски турнир у пливању окупио је велики број ученика основних и средњих школа, њихових родитеља, посматрача заљубљеника у овај спорт и самим тим показао да имамо младе потенцијале и спортске наде у пливању.