У четвртак 12. децембра 2019. у Научном клубу ЦСУ-а у Лесковцу, реализован је пројекат „ Наш ненадмашни геније“ у коме су учествовали ученици и наставници школа ШОСО„11. Октобар“ и ОШ“ Вожд Карађорђе“.
Циљ пројекта је упознавање учесника са делом и значајем Николе Тесле кроз практичан рад, тако што су ученици уз помоћ својих наставника направили пет теслиних трансформатора.
После кратког упознавања са ликом и делом нашег великог научника и практичног дела, ученици су учествовали у квизу “ Колико смо упознали нашег ненадмашног генија“, и најуспешнији тим добио је и малу награду.
Највећа награда ученицима је дивна амосфера и дружење ученика из редовне школе и школе ученика са сметњама у развоју.
Надамо се да ће се успешна сарадња ове две школе нставити и на будућим пројектима.

Аутори и реализатори пројекта:
Предраг Стојановић
Миодраг Мићовић