На Државном такмичењу из програмирања (Информатика и рачунарство) у категорији ученика петог и шестог разреда, Ивона Митровић, ученица шестог разреда, освојила је прву награду (са максималних 100 поена) и изборила пласман на Српску Информатичку Олимпијаду која ће се одржати 4. јуна у Београду. Српска Информатичка Олимпијада је квалификациона за избор четири репрезентативца који ће нас представљати на Јуниорској Балканској Информатичкој Олимпијади у Грчкој, јула месеца и на Европској Јуниорској Информатичкој Олимпијади у Марибору у Словенији, августа месеца. Напомињемо да је Ивона Митровић једна од три републичка победника из ОШ ,,Вожд Карађорђе“ у последњих пет година, поред Матеје Станојевића и Вељка Тољића.